Implanty Poznań

Implanty dentystyczne to małe tytanowe śruby, które służą jako podstawa do zamocowania protez zębowych. Są one wszczepiane bezpośrednio do kości w szczęce lub żuchwie, tworząc trwałe i stabilne mocowanie dla protezy. Implanty dentystyczne mogą być stosowane do zastąpienia jednego lub kilku brakujących zębów, jak również do mocowania mostów, protez całkowitych lub protez implantologicznych.

Chcesz szybko umówić się na wizytę konsultacyjną w sprawie implantów – Implanty Poznań.

Implanty Poznań – Kiedy zakłada się implanty zębów?

Implanty zębów zakłada się, gdy pacjent ma brakujące zęby lub posiada zęby uszkodzone w stopniu nienadająceym się do naprawienia. Uważa się je za skuteczne i trwałe rozwiązanie w przypadku brakujących zębów, ponieważ wszczepia się je bezpośrednio do kości i stanowią trwałą podstawę dla protez lub mostów.

Implanty dentystyczne stosuje się również czasami w celu wzmocnienia brakujących zębów lub zębów, które osłabły i wydaję się podatne na złamanie. W takich przypadkach implanty zębów wszczepia się do kości i służą jako podstawa dla protez lub mostów, które umieszcza się na nich.

Ogólnie rzecz biorąc, decyzja o założeniu implantów zębów podejmuje lekarz dentysta lub chirurg stomatologiczny. Odbywa się to po dokładnym zbadaniu i ocenie stanu zębów i kości pacjenta. Jeśli implanty zębów uzna się za odpowiednie rozwiązanie, lekarz dentysta lub chirurg stomatologiczny omówi z pacjentem szczegóły zabiegu. Następnie wspólnie podejmują decyzję o jego przeprowadzeniu. Jeśli interesujecie się uzyskaniem dokładnych informacji na ten temat polecamy konsultację w Poznańskiej klinice stomatologicznej Stankowscy & Białach.